Projektai

2019 metais vykdyti projektai

2019 rugpjūčio 5-9 dienomis Rečionių UDC vykdė 5 dienų vaikų vasaros užimtumo programos stovyklą „Sveikas kodas“ mokyklinio amžiaus vaikams. Stovykloje moksleiviai susipažino su programavimo pradmenimis, patys programavo, sportavo, bendravo su draugais ir rėmėjais iš UAB ‚Baltic Amadeus“. Sužinojo apie laivybos robotus, NATO projektus, atsinaujinančius energetikos išteklius, dirbo kūrybinėje dirbtuvėlėje, kur išsiaiškino mūsų teises bei pareigas ir kaip tai susiję su internetine erdve.

Įgyvendinome Ukmergės rajono savivaldybės finansuojamą sveikatos projektą „Saugok ir mylėk širdelę“. Mūsų mažiausieji pagamino 50 darbelių, kuriuos įrėminome ir skyrėme pagyvenusiems kaimo žmonėms, kurie dažnai jaučiasi vieniši, niekam nereikalingi. Organizavome renginį į kurį pasikvietėme Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro lektores – Skirmantę ir Eveliną, kaimo pagyvenusius žmones. Jos ne tik papasakojo apie galią būti sveikam, bet ir praktiškai senoliai galėjo nusistatyti savo spaudimą, kūno indeksą, rankų jėgą... Kitus senolius lankėme namuose ir padovanojom savo darbelius.

2018 metais vykdyti projektai

2018 metais įgyvendinome Ukmergės rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Esu sveikas, kai aš saugus ir judrus“. Projekto metu organizavome mokymus įvairaus amžiaus žmonėms „Sveikatos raštingumas. Ką žinau, ką turėčiau žinoti“ su sveikatingumo studijos „Balansas“ pirmininke Svetlana Markevičiene. Nuoširdus pokalbis su arbatos puodeliu, asmeniniai patarimai sveikatos raštingumo klausimais tikrai pravers mokymų klausytojams.

Vasarą organizavome futbolo turnyrą - mokymą su Lietuvos sporto asociacijos krepšininkais iš Marijampolės. Rečioniškiai ne tik gavo progą išmėginti savo jėgas futbolo turnyre, bet ir daug naudingų pamokymų ir patarimų kaip valdyti kamuolį.  Po to jaunimas iki vakaro linksmai leido laiką įvairių žaidimų ir atrakcionų metu, bendravo prie saldaus stalo su svečiais.

Organizuoti keli užsiėmimai su ikimokyklinės grupės vaikučiais. Buvo kalbėta apie miegelio ir poilsio svarbą augančiam organizmui. Įsigytos priemonės padeda vaikams atsipalaiduoti, pajudėti, skatina bendrauti ir bendradarbiauti, nes daugelis priemonių grupiniams žaidimams. Sėdinėlės, judėjimo maišai, tunelis, atkeliavo į ikimokyklinę grupę ir tapo vaikų žaidimų neatskiriama dalimi.  Atrakcionams skirtos įvairios priemonės toliau naudojamos švenčių metu įvairaus amžiaus bendruomenės narių veiklai, neformaliojo švietimo ugdymo vaikų užsiėmimuose. Naudodamiesi didinamaisiais stiklais vaikai mokosi atlikti bandymus, eksperimentuoti. Labai tikimės, jog šio projekto dėka mes žengėme mažus, bet svarbius pažintinius žingsnelius gamtos pažinimo ir tausojimo link.

Kartu su Rečionių kaimo bendruomene vykdėme bendruomenės projektus „Kasmetinė sporto šventė“ ir „Viktoro Bergo gatvės viešųjų erdvių tvarkymas“.

Kaip ir kasmet dalyvavome respublikiniame projekte „Mes rūšiuojam“ ir gavom dovanų sporto prekių už 25,92 euro

2017 metais vykdyti projektai

„Emocinė ir fizinė sveikata mūsų pačių rankose“ Ukmergės savivaldybės finansuotas
Rečionių UDC sveikatos projektas. Projekto metu mes rinkome ir mokėmės džiovinti vaistažoles, mokėmės
ruošti arbatas, užpilus, tepalus. Daug apie vaistinius augalus sužinojome iš viešnios Nijolės Onos Kaselienės.
Projekto lėšomis įsigijome sėdmaišius, išmanaus plastilino, kinetinio smėlio, piešimo popieriaus ir
priemonių. Įsirengėme edukacinę erdvę, kurioje galima visada rasti kur prisiglausti, pabendrauti, užsiimti
dailės darbeliais ar tiesiog pasėdėti...

Kartu su bendruomene vykdėme projektus „Kasmetinė Rečionių sporto šventė“, „Kalėdos -
visiems, bendruomenė – kiekvienam“. Projektai buvo skirti suburti, skatinti bendras veiklas, kiekvienam
pasijausti svarbiu ir reikalingu.

Vasarą dalyvavome iniciatyvoje „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“, kuriose mūsų
centre 5 dienas vaikai kartu su savanoriais architektais, menininkais, socialiniais darbuotojais, tėveliais
praleisdavo visą dieną. Jie minimaliomis priemonėmis įsirengė namelį medyje, kliūčių ruožą, lauko poilsio
baldus.

Kaip ir kasmet dalyvavome respublikiniame projekte „Mes rūšiuojam“, gavome dovanų

sporto prekių už 93,48 euro.

REČIONIŲ UDC 2016 m. VYKDYTI PROJEKTAI

Rečionių UDC 2016 metais buvo įgyvendintas Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro projektas „Vanduo – gyvybės ir sveikatos šaltinis“. Jo metu mūsų mažieji daug naudingo sužinojo apie vandenuką ir jo naudą. Vaikučiai projekto dėka gali džiaugtis grupėje akvariumu, išmoko prižiūrėti ir rūpintis bei maitinti žuvytes, pailsinti galveles stebėdami ramiai plaukiančias žuvytes... Kartu su vietos bendruomene įgyvendinom Ukmergės savivaldybės finansuojamą projektą „Kartu padirbėjus ir švęsti smagiau“ ir Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro projektą „Sportuok aktyviai – gyvenk sveikai“. Projektų dėka kartu su kaimo aktyvistais ir ūkininkais sutvarkėme Kurėnų ežero pakrantėje senąjį paplūdimį, kuris jau eilę metų buvo sunkiai beprieinamas. Dabar paplūdimyje sutvarkyta pakrantė, išvežtos kelios priekabos šiukšlių, atvežta smėlio, pastatyti suoliukai, šiukšlių dėžės, dideli gražūs akmenys, pasodintos gėlės, pastoviai šienaujama naujai atsėta veja. Paplūdimys vasarą buvo lankomas ne tik vietinių, bet ir ukmergiškių. Taip kartu sutvarkėme Bergo parką, atnaujinome koplytstulpį. Organizavome tradicinę Rečionių sporto šventę, kurios metu vyrai žaidė futbolą Rečionių taurei laimėti, o visi kiti visą dieną sportavo: krepšinio taikliausios rankos rungtis, šachmatų ir šaškių varžytuvės, virvės traukimas, linksmosios rungtys ir estafetės vaikams ir t.t. Projektų veikla buvo aprašyta vietinėje spaudoje.

2015 m. buvo įgyvendintas projektas „Sveiki dantukai – sveikas aš“. Kartu su Rečionių bendruomene įgyvendinom projektus „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos...“ ir „Kilk nuo sofos ir judėk“. Dalyvavom respublikinėje akcijoje „Mes rūšiuojam“ ir už gautus 26 eurus įsigijom sportinio inventoriaus.

Projektinė veikla aprašyta rajono spaudoje.

Rečionių UDC 2014 metais įgyvendino šiuos projektus:

Ukmergės rajono savivaldybės administracija ir Ukmergės rajono Rečionių universalus daugiafunkcis centras vykdė projekto „Rečionių universalaus daugiafunkcio centro (UDC) plėtra“ pirmą etapą. Pasinaudojus ES struktūrinių fondų lėšomis buvo pilnai suremontuotos darželio, virtuvės, septynių poilsio kambarių, tualetų ir dušų patalpos, pakeisti langai, lauko ir vidaus durys. Centras gavo naujų baldų, kompiuterių, naują virtuvės įrangą, muzikinį centrą, naują skalbimo mašiną, treniruoklius, naują spalvotą spausdinimo aparatą. Projekto dėka mūsų centre pagerėjo darbo sąlygos, vaikų ugdymo kokybė, gyventojų turiningo laisvalaikio ir užimtumo kokybė.

Kartu su visuomenine organizacija „ Ukmergės rajono vietos veiklos grupė“ Rečionių UDC vykdė vietos projektą pagal Ukmergės rajono vietos plėtros (Leader metodas) strategiją „Patraukli aplinka - aktyvi bendruomenė“. Projekto tikslas buvo įgyvendintas - įrengta mašinų stovėjimo aikštelė, nauji šaligatviai, atnaujinti seni šaligatviai bei vejos šalia Rečionių universalaus daugiafunkcio centro pastato.

Tapo pagrindiniu traukos centru
Sportuojanti bendruomenė

Rečionių UDC kartu su Visuomeninė organizacija Rečionių bendruomenės iniciatyva bendradarbiauja su Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru. Kartu buvo įgyvendinti projektai „Būsim stiprūs ir sveiki, jei sportuosime visi“ ir „Sportuok visada - bus gera sveikata“. Kartu su vietos bendruomene įgyvendinom Ukmergės savivaldybės nevyriausybinėms organizacijoms skirtą projektą „Žmogaus elgesys su aplinka-jo sielos veidrodis“. Visi šie projektai skatino kaimo bendruomenę sportuoti, judėti, bendrauti, sveikai gyventi, praleisti daugiau laiko gamtoje.
Projektinės veiklos įgyvendinimas buvo aprašytas rajono spaudoje: